Logo firmy Warta

jak usunąć naklejki z szyby https://booklet.pl/blog/ Booklet Blog świat etykiet i naklejek - pomysły i inspiracje http://www.contactcenter.pl/pl/uslugi/sprzedaz/wsparcie-sprzedazy/75

Do najbardziej znanych i rozpoznawalnych firm ubezpieczeniowych w Polsce z pewnością można zaliczyć Wartę. Firma ta posiada wieloletnią tradycję. Przez ten czas zdobyła wielu klientów, dlatego wszystkie swoje działania ukierunkowuje na wzrost zaufania. Tak też jest w przypadku logo tej firmy.

Jeszcze do niedawna logo składało się z symbolu oraz nazwy firmy. Symbol stanowił połączenie okręgu oraz nieco abstrakcyjnej formy prostokąta. Zgodnie z założeniem miało to symbolizować opiekuńczość firmy. Firma zdecydowała się jednak na zmianę wizerunku.

Jest to widoczne chociażby po najnowszej wersji logo. Nowa forma składa się niemal wyłącznie z nazwy firmy. Na uwagę zasługuje typografia. Najbardziej charakterystyczna jest litera „t”.

Na samym końcu nazwy widoczny jest mały, czerwony kwadracik. Co ma oznaczać ta zmiana wizerunku? Najważniejszym motywem do zmiany logotypu była zmiana właściciela. Jednocześnie nowe logo ma podkreślać innowacyjność oraz otwartość firmy. Z pewnością po zmianie logotypu udało się jednocześnie zmienić charakter firmy.