U dentysty możemy mieć znieczulenie

usuwanie ósemek warszawa w komornikach rehabilitacja komorniki gabinet rehabilitacyjny

Jeżeli idziemy do dentysty na wizytę kontrolną, to raczej jesteśmy nastawieni na to, że nic nie będzie musiał nam robić, a jeśli nawet będzie do wyleczenia jakaś mała dziurka, to nie musimy się przejmować żadnym bólem. Trochę inaczej to jednak wygląda, gdy idziemy na leczenie zęba, który się ułamał, w którym znaleziono ubytek, albo takiego, który boli nas już od dłuższego czasu. Tam niestety musimy się nastawić, że może być różnie, a co się z tym wiąże, może się okazać, że potrzebne będzie odpowiednie wsparcie medyczne.

Czasami dentysta sam proponuje

Dentyści znają się na swojej pracy, a co się z tym wiąże, z pewnością wiedzą, kiedy podczas leczenia zęba może dojść do pojawienia się większego bólu, a kiedy taki ból nie powinien się pojawić. Jeśli będzie nas dotyczyła pierwsza sytuacja, to z pewnością możemy liczyć na to, że stomatolog zaproponuje nam skorzystanie ze specjalnego znieczulenia. Wówczas może się okazać, że wystarczy jeden mały zastrzyk, a już nie będziemy musieli się przejmować żadnym dyskomfortem.

Co więcej, takie znieczulenie będzie na tyle mocne i skuteczne, że sprawdzi się także w momencie, gdy niezbędne będzie chirurgiczne usunięcie zęba, a co się z tym wiąże, także założenie później szwów. Oczywiście o takie znieczulenie możemy poprosić także sami, zwłaszcza wtedy, gdy strach przed dentystą jest dla nas paraliżujący, jednak warto się zastanowić, czy faktycznie takie znieczulenie jest nam aż tak potrzebne.

Dla dzieci specjalna maść

Może się okazać, że naszemu dziecku zaczyna rosnąć stały ząb, ale jednocześnie mleczny cały czas mocno trzyma się na swoim miejscu.

Wówczas może się okazać, że niezbędna będzie pomoc stomatologa, który wyrwie mleczny ząb, robiąc miejsce dla stałego. Jednak nie ma co się tutaj obawiać, ponieważ zostanie zastosowane specjalne znieczulenie w postaci maści. Dentysta posmaruje dziąsło dookoła zęba, odczeka chwilę, a następnie jednym, sprawnym ruchem pociągnie za mleczaka i go wyrwie.

Dosłownie po kilku sekundach cała sprawa będzie zakończona, a nasze dziecko będzie mogło dumnie pokazywać dziurkę po wyrwanym zębie. Takie znieczulenie jest oczywiście całkowicie bezpieczne i po kilkudziesięciu minutach przestanie działać. Warto wiedzieć, że stomatolog może skorzystać z różnego rodzaju znieczulenia, tak aby maksymalnie ograniczyć swoim pacjentom traumatyczne przeżycia.

Jednak jeśli zapewnia nas on, że takie znieczulenie nie będzie potrzebne, to może warto się zastanowić nad koniecznością jego zastosowania.