Rośliny łąkowe również do miast

www.janosik-film.pl choinki sprzedaż

Wyjeżdżając za miasto nie dziwią nas łąki, które mijamy po drodze, zwłaszcza jeśli udajemy się w tereny, gdzie tych domów jest mniej, a większość terenu zajmują pola, łąki i naturalne płaszczyzny. Ale czy myśleliśmy o tym, że również w mieście możemy mieć łąkę? Co więcej, że może ona przynosić nam wiele dobrego? Warto zobaczyć, co może nam dać zastosowanie kwiatów łąkowych i dlaczego coraz częściej mówi się o tym, że to właśnie nimi a nie trawą powinny być wysadzane przestrzenie, przeznaczone na zieleń. Takie rozwiązanie pojawia się coraz częściej, więc możliwe, że sami je widzieliśmy, ale nie wiedzieliśmy skąd taki niecodzienny pomysł. A pomysł ten jest bardzo dobry i z pewnością warto go jak najczęściej powielać.

Dlaczego właśnie tak?

Betonujemy miasta. Wykorzystujemy każdy wolny skrawek na wybudowanie kolejnego bloku, kolejnego chodnika, jeszcze jednej ulicy. Jeśli już pojawiają się jakieś kawałki wolnej przestrzeni, to zazwyczaj są one stosunkowo niewielkie, a do tego obsiane zwykłą trawą. I wszystko wygląda pięknie, dopóki sprzyja nam pogoda. Jest słonecznie, ale i deszczowo, a trawa ma odpowiednie warunki do pięknego, bujnego i szybkiego wzrostu. Wówczas wystarczy ją systematycznie przycinać, a będzie się pięknie prezentowała i będzie ozdobą danego miejsca.

Ale co jeśli jest susza? Co jeśli opadów jest niewiele, a słońce praży niemiłosiernie? Wtedy musimy przeznaczyć sporo czasu na podlewanie trawy, aby utrzymała ona swój soczysty kolor. Niestety, ale nie zawsze takie podlewanie jest możliwe, a to oznacza, że wówczas należy szukać innych rozwiązań. Takich, które świetnie sobie poradzą nawet w upalne lato, dzięki czemu nie będziemy musieli oglądać żółtej trawy, która w niektórych miejscach będzie wypalona do gołej ziemi. Jak się okazuje, takie rozwiązania już się pojawiają, wystarczy tylko, że się z nimi zapoznamy i zaczniemy je stosować u siebie.

Idealna będzie łąka

Jeżeli zamiast trawy weźmiemy kwiaty rosnące dziko na łące i je posadzimy, to okaże się, że naprawdę sporo zyskamy na takim ruchu. Przede wszystkim zyskamy piękne otoczenie, kolorowe, różnorodne, prezentujące się naprawdę wspaniale, co pozwoli nam chociaż na chwilę zapomnieć o tym, że jesteśmy w mieście, które w większości jest wyłożone betonem, a ten z kolei jest mocno rozgrzany, przez co tylko wzmacnia nieprzyjemne odczucia związane z upałem. Poza tym, tego typu łąki nie trzeba kosić, a to oznacza, że można dzięki temu zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu. Ale co najważniejsze, jeśli zdecydujemy się na roślinyłąkowe, to możemy być pewni, że są one bardzo odporne na działanie słońca i suszy, a więc cały czas będą się pięknie prezentowały. Do tego, takie rośliny pomagają utrzymać więcej wilgoci w ziemi, a to oznacza, że jeśli będzie tam posadzona również trawa, to spokojnie przetrwa ona nawet największe susze. Korzystanie z takich łąk jest coraz częstsze, a to oznacza, że coraz częściej będziemy mogli je widzieć spacerując w mieście.

Co więcej, takie rozwiązanie niesie ze sobą znacznie więcej plusów niż minusów, więc warto się nad nim zastanowić.