Pnącza w przydomowym ogródku

www.euregiobodensee.org

Pnącza to rodzaj roślin, który chętnie wybierany jest do przydomowych ogrodów. To za sprawą magii, jakiej nadają te rośliny przestrzeni ogrodowej.

Sprawiają, że zieleń wygląda ciekawiej, a miejsce które otaczają, bardziej tajemniczo. Dzięki pnączom ogród wygląda niepowtarzalnie, a zarazem efektownie.

Do najpopularniejszych pnączy wybieranych do przydomowych ogrodów należą bluszcz pospolity, chmiel zwyczajny, cytryniec chiński, hortensja pnąca, powojnik, wiciokrzew, winobluszcz oraz winorośl. Część z tych roślin swoją popularność zyskała ze względu na niebywale dekoracyjny wygląd.

Powojnik i jego niezliczona ilość odmian, kwitnie bowiem pięknymi kwiatami. Chmiel pospolity, winorośl i winobluszcz mogą zachwycać efektownymi liśćmi.

Pnącza swoją popularność zawdzięczają także temu, że są roślinami, które nie wymagają zbyt dużego wkładu pracy w pielęgnację. Wystarczy okazjonalne podcinanie liści i regularne podlewanie.

Tak naprawdę to wystarczy, aby zachwycały swoim pięknem i sprawdzały się w przydomowym ogrodzie nie tylko ze względów dekoracyjnych.