Piraci też zyskali

www.drawno-cystersi.pl https://www.tophifi.pl/aktualnosci/jaki-amplituner-wybrac Każdy hologram służy potwierdzeniu, że dany produkt jest oryginalny

Rozwój sprzętu komputerowego to także większe możliwości dla piratów. Efektem ubocznych kolejnych udoskonaleń jest to, że osoby rozpowszechniające nielegalne oprogramowanie również mają coraz łatwiej.

Jeśli dawniej chcieliśmy zdobyć film czy grę, na którą nas nie stać, trzeba było szukać kogoś, kto dysponuje pirackimi kopiami. Wówczas można było kupić płytę i wrócić do domu z nadzieją, że sami nie zostaliśmy oszukani.

Można też było znaleźć osobę, która wydała pieniądze na oryginał a następnie znaleźć kogoś z nagrywarką CD. Innymi słowy, operacja ta wymagała nieco zaangażowania.

Kilkanaście lat temu piractwo nie było tak opłacalne dla użytkownika. Dało się oszczędzić pieniądze, ale konieczne było zainwestowanie sporej ilości czasu.

Dziś ściągnięcie filmu czy gry jest nawet łatwiejsze od kupowania. Wystarczy wpisać odpowiedni tytuł na jednym z portali oferujących tzw.

torrenty, by uzyskać dostęp do co najmniej kilku kopii. Często do wyboru mamy nawet jakość i wersję językową.

Kilka minut ściągania i pożądany plik znajduje się na naszym dysku.