Okresowy przegląd zębów to podstawa

www.d-7.pl askodent.pl http://www.medident.pl/stomatolog-poznan-piatkowo/

Każdy wie, że troska o zęby jest niezwykle ważna, a mycie ich przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem, to absolutne minimum. Oczywiście spora część ludzi stara się myć zęby po każdym posiłku, a do tego jeszcze używa specjalnych nici i płynów do płukania, jednak jak się okazuje, nawet tego typu działania, mogą się okazać niewystarczające. Dzieje się tak dlatego, że w znacznej mierze, za stan naszych zębów odpowiadają geny.

Co to oznacza?

Kontrole są ważne

Nawet jeżeli wydaje nam się, że robimy wszystko perfekcyjnie, że tak dbamy o nasze zęby i używamy takich środków do ich czyszczenia, że muszą być zdrowe, to i tak powinniśmy poddawać się ich regularnej kontroli. Przynajmniej raz, a najlepiej dwa razy do roku, należy umówić się do stomatologa na wizytę. To on dokładnie obejrzy nasze zęby, sprawdzi czy nie pojawiły się w nich żadne ubytki, a dodatkowo jeszcze oceni, czy czasami nie powinniśmy poddać się usłudze zdjęcia kamienia.

Dopiero po tak postawionej diagnozie, możemy być pewni, że nasze zęby faktycznie są w idealnym stanie. Jednak może się okazać, że mimo naszych starań dojdzie do pojawienia się jakichś ubytków, a to będzie oznaczało, że będziemy musieli się poddać odpowiedniemu leczeniu, które będzie miało za zadanie wyleczyć i usunąć te braki, tak aby się nie pogłębiały.

Zdrowy ząb się ułamał?

Czasami niestety dzieje się tak, że zęby wyglądają na mocne i zdrowe, a nagle się okazuje, że doszło do ułamania jednego z nich.

Wówczas może się okazać, że choć nic na to nie wskazywało, to od spodu, w niewidocznym miejscu, blisko dziąsła, pomiędzy zębami pojawiła się dziurka, która wpłynęła na wytrzymałość tego zęba. Wtedy stomatolog może zalecić wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, na którym będzie widać, czy reszta zębów też posiada takie ubytki, czy jest zdrowa. Wszystko to może być spowodowane genetyką, tym jak nasze geny wpływają na nasze zęby.

Jednak prawda jest taka, że im dokładniej będziemy kontrolować stan naszych zębów, tym szybciej uda się wychwycić wszystkie nieprawidłowości, a co się z tym wiąże, tym szybciej uda się zaradzić dalszym problemom. Stomatolog posiada odpowiednią wiedzę i przede wszystkim odpowiednie narzędzia do tego, aby sprawdzić stan naszych zębów. Dlatego warto do niego regularnie chodzić, bo jest w stanie zauważyć nawet najmniejszą zmianę.