Nie ma co się bać dentysty

urazy.cywilizacja.com.pl Wybielanie zębów Warszawa

Chociaż wszyscy dobrze wiedzą, że wizyty u dentysty są potrzebne, a czasami nawet konieczne, to jednak wielu ludzi stara się odsunąć ten moment najdalej jak się da. Dopóki są w stanie walczyć z bólem, dopóki są w stanie go ignorować przy pomocy tabletek przeciwbólowych, to na wizytę nie chcą się umówić.

A przecież nie ma co się bać dentysty, przecież on nie chce nam zrobić krzywdy, wręcz przeciwnie, chce nam pomóc i przynieść nam ulgę.

Nowoczesny sprzęt

Ludzie starsi często boją się dentystów, ponieważ mają do nich uraz od dzieciństwa.

Wtedy jeszcze nie było tak wielu rozwiązań, które pozwalałyby na przeprowadzanie zabiegów bez bólu. Dzisiaj jednak jest już inaczej i nie trzeba się obawiać bólu związanego z pobytem u dentysty.

Posiada on specjalny fotel, który daje tak wiele możliwości ustawienia, że stomatolog praktycznie bez najmniejszego problemu, jest w stanie dotrzeć do każdego zakamarka buzi, a to oznacza, że spokojnie może dostać się do chorego zęba, nawet jeśli znajduje się on na samym końcu szeregu. Poza tym, obecnie dentyści mogą korzystać ze specjalnych kamer, dzięki którym mogą sobie przybliżyć leczone zęby, a to oznacza, że na monitorze wszystko dokładnie widać i nie ma najmniejszej obawy, że przez przypadek urazi się dziąsło, albo inny ząb.

Znieczulenie też jest możliwe

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że można także skorzystać ze specjalnego znieczulenia. Czasami jest to specjalny zastrzyk w dziąsło, innym razem może się okazać, że będzie to specjalna maść znieczulająca, która będzie działać tylko na określone miejsce.

Jeśli naprawdę bardzo obawiamy się bólu, to zawsze możemy poprosić stomatologa o zaaplikowanie tego typu znieczulenia, a z pewnością znajdzie on dla nas odpowiednie rozwiązanie. Poza tym, warto wiedzieć, że obecna wiedza i technika dają pacjentom gwarancję, że dentyści mogą wiele rzeczy zrobić znacznie delikatniej niż to miało miejsce jeszcze jakiś czas temu, a co się z tym wiąże, strach przed taką wizytą, nie powinien nas powstrzymywać przed wyleczeniem zębów, bo skutki ich choroby mogą być boleśniejsze.

Warto trochę poczytać o metodach leczenia zębów, popytać też znajomych do kogo chodzą leczyć zęby, tak abyśmy mieli pewność, że trafimy do stomatologa, który jest naprawdę delikatny i który ma spokojne, cierpliwe podejście do pacjentów. Jest to szczególnie ważne, jeśli na taką wizytę planujemy iść z dzieckiem.