Nawłoć

www.legowo.pl

Sezon ogrodniczy, który rozpoczyna się wraz z wiosną i kończy na pierwszych przymrozkach to nie tylko sadzenie i pobudzanie do życia rabatkowych oraz doniczkowych kwiatów. O ładny wygląd otwartych przestrzeni zadbać mogą także byliny.

Bardzo popularną z nich jest złocisto-żółta nawłoć z charakterystycznym patykowatym kwiatostanem. Nawłoć pochodzi przede wszystkim z Ameryki Północnej oraz powszechnie występuje w Europie oraz Azji licząc sobie około 100 różnych gatunków.

W Polsce dziko rośnie nawłoć pospolita, natomiast do uprawy poleca się najczęściej nawłoć ogrodową. Jest to gatunek mieszany, które osiąga nawet do 2 metrów wysokości.

Zależnie od konkretnej odmiany kwietnie od czerwca aż do października. Kwiatki są wiechowate o intensywnie żółtej barwie.

Uprawa nawłoci należy do całkowicie bezproblemowych. Radzi sobie z większością gleb, choć powinna rosnąć w dość wilgotnych środowisku, w dobrze nasłonecznionym miejscu.

Nawłoć stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które nie zamierzają poświęcać ogrodowi zbyt dużo czasu, ale jednocześnie chcą, aby rośliny cieszyły oko i dodawały przestrzeni wdzięku.