Mięta: roślina idealna do przydomowego ogrodu

www.baittech.pl

Idealnymi roślinami do przydomowego ogrodu są wszelkiego rodzaju zioła. To szczególnie ciekawe rozwiązanie dla wszystkich miłośników ekologii i zdrowej żywności, jednak jest to także doskonały pomysł dla tych, którzy dysponują skrawkiem wolnej przestrzeni w swoim ogrodzie. Własne, świeże zioła to idealne rozwiązanie dla smakoszy.

Sprawdza się w sytuacjach, gdy niepodziewanie potrzebujemy przyprawy, lub zwyczajnie mamy ochotę na ziołowy napar. Mięta jest jednym z popularniejszych ziół. Sprawdza się zarówno jako dodatek do sałatek, koktajli, zup, ale przede wszystkim doceniana jest jako napar herbaciany.

Mając ją w przydomowym ogrodzie, z pewnością już nigdy nie będziemy narzekać na niestrawność, czy bóle żołądka. Nawet jeśli, to ona zawsze będzie pod ręką i rozwiąże problem. Wiosną, latem i wczesną jesienią warto korzystać z uroków świeżych liści mięty.

Jednak już w tym czasie rozsądnie byłoby pomyśleć o zimie. W tym okresie zdarzają się również nieoczekiwane sytuacje, dlatego warto zawsze mieć miętę w swojej kuchni. Zimą: tą suszoną, przygotowaną wcześniej ze świeżych liści.

Mięta to idealna roślina do każdego przydomowego ogródka. Nie wymaga pielęgnacji i dużej przestrzeni, za to odpłaca całą gamą dobrodziejstw.