Każdy może zostać reporterem wojennym… przez przypadek

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej 2b-beauty.pl

Nie musisz być zawodowym dziennikarzem, aby zostać korespondentem wojennym, czasem wystarczy. przypadek.

Zawód reportera wojennego jest niezwykle prestiżowy. Największe redakcje świata zatrudniają do tej roli swoich najlepszych i najbardziej doświadczonych dziennikarzy, którzy poradzą sobie fizycznie i psychicznie w miejscu, gdzie śmierć czyha na każdym kroku.

Wydaje się, że to zawód dla wybranych, ale zdarza się, że korespondentami wojennymi zostają przez przypadek osoby, które nigdy nie miały żadnego związku z dziennikarstwem. Wszystko z powodu dynamicznego rozwoju nowych technologii.

Żyjemy w czasach, gdy każdy ma przy sobie telefon komórkowy, którym można zrobić zdjęcia lub nakręcić krótki film. To sprawia, że coraz częściej o dramatycznych wydarzeniach towarzyszących różnym konfliktom zbrojnym dowiadujemy się właśnie za pośrednictwem takich korespondentów – amatorów, ludzi, którzy przypadkowo znaleźli się w samym sercu wielkich wydarzeń i postanowili powiadomić o nich cały świat.

Zdarz się nawet, że takie osoby zaczynają stale informować opinię publiczną o bieżących wydarzeniach w ich rejonie świata np. poprzez prowadzenie internetowego bloga.