Jak przez cały rok chronić dziecko przed deszczem – czyli przegląd najlepszych kombinezonów i kurtek

Bez względu na panującą za oknem pogodę, powinniśmy zadbać o to, aby nasze dzieci były odpowiednio ubrane. Jeśli jest ciepło, nie możemy pozwolić, aby się przegrzewały. Jeśli jest zimno, powinniśmy dopilnować, aby im było ciepło, aby chłód nie przenikał przez ich ubrania.

Dodatkowo jeśli pada deszcz, musimy zadbać nie tylko o to, aby było im ciepło, ale także, żeby było sucho. To oznacza, że zanim dokonamy ostatecznego zakupu, powinniśmy się dokładnie przyjrzeć wszystkim propozycjom, tak abyśmy potrafili z całą pewnością odpowiedzieć, która z nich będzie najlepsza i która najlepiej sprawdzi się w przypadku naszych dzieci.

Różne grubości

Przede wszystkim warto wiedzieć, że zarówno w przypadku kombinezonów, jak i kurtek, mamy je oferowane w różnej grubości.

Mamy takie, które świetnie sprawdzą się przy niskich temperaturach, jak i takie, które dobrze sprawdzą się wiosną czy jesienią, kiedy to temperatury będą nawet dość wysokie, ale jednak trzeba będzie się osłonić od deszczu. Najważniejsze więc jest to, abyśmy kupili zarówno kurtki, jak i kombinezony w dwóch rodzajach. Jedne takie, które dzieci będą mogły nosić w cieplejsze dni podczas deszczu i drugie takie, które nawet w zimne dni będą dobrze chroniły przed zimnem i wilgocią.

W przypadku małych dzieci lepiej sprawdzą się kombinezony, zwłaszcza jeśli nasza pociecha jest jeszcze za mała, aby nosić kalosze. Takie kombinezony mogą mieć pełne stópki, co świetnie sprawdzi się przy małych dzieciach, które jeszcze nie chodzą, ale mogą mieć też otwarte stopy, dla dzieci, które już chodzić potrafią. Jeśli obawiamy się, że podczas chodzenia czy siedzenia w wózku, spodnie od kombinezonu będą się podnosić i odsłaniać nóżki, możemy wybrać kombinezony, które na spodniach od dołu mają gumki, zaczepiamy je o stópkę dziecka, wkładamy stópkę w but i mamy pewność, że nogawka już się nie podsunie do góry.

Dla starszych kurtki

Dla starszych dzieci, zwłaszcza takich które chodzą do przedszkola czy szkoły i nie mają zbyt wiele czasu na rozbieranie się, powinniśmy wybrać kurtkę przeciwdeszczową. Powinna być ona odpowiedniej grubości, na ciepłe lub zimne dni, ale jednocześnie powinna być wodoodporna i przepuszczać powietrze, tak żeby dziecko niepotrzebnie się pod nią nie grzało. Dodatkowo warto dopilnować, aby taka kurtka nie tylko dobrze chroniła przed deszczem i zimnem, ale również, żeby jak najszybciej wysychała.

W końcu to nic przyjemnego, kiedy trzeba na siebie założyć kurtkę, która jest mokra. Jeśli dobierzemy do niej kalosze, to możemy być pewni, że nasze dziecko będzie miało ciepło i sucho. Warto zobaczyć jakie kurtki i kombinezony są proponowane na deszcz.

Które świetnie sprawdzą się zimą, a które powinniśmy wybierać na wiosnę i jesień, kiedy temperatury są wyższe i nie potrzeba aż takiej ochrony przed zimnem, a bardziej przed deszczem.