Idealne rośliny ogrodowe? Nie wymagające pracy!

www.soundmusic.net.pl

Idealnymi roślinami do przydomowego ogrodu dla wszystkich zapracowanych, będą z pewnością takie rośliny, które są piękne i okazałe, a przy tym nie wymagają dużego wkładu pracy. Nie ma bowiem sensu decydować się na roślinę, która będzie piękna przez chwilę, a następnie nam zmarnieje, gdyż nie poświęcimy jej wystarczającej uwagi. Zapracowanym polecane są takie rośliny, które będą wymagały jedynie minimalnego wkładu pracy.

Do nich należą niektóre rodzaje warzyw, owoców oraz wszelkie zioła. W przypadku dwóch pierwszych należy mieć jednak na uwadze to, że owoce tych roślin będą wymagały systematycznego zebrania. Jeśli nie masz czasu nawet na to, postaw na rośliny, które będą wymagały od Ciebie jedynie podlania oraz okazjonalnego podcięcia.

Do nich należą niektóre rodzaje drzewek i krzewów, w szczególności te iglaste takie jak tuja, jałowiec, cyprysik czy świerk pospolity hurt. Pośród pnączy możesz zdecydować się na bluszcz pospolity oraz chmiel zwyczajny. Oszczędź sobie pracy i nie sadź roślin jednorocznych.

Zdecyduj się na wieloletnie. Pośród wielu gatunków roślin, które idealnie nadają się do ogrodu niewymagającego wkładu pracy, możesz wybierać zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. I masz w czym wybierać.